Jaki reduktor?

  szukane wyrażenia:   regeneracja  -  parownika
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!

Mam nieregularne obroty jałowe na gazie-czasem też gaśnie. Gazowniki powiedziały, że trzeba wymienić reduktor!!? Co radzicie? Zamontować nowy-podobno lepszy za 400 PLN czy regenerowany-taki sam (BEDINI) za 250 PLN? Jakie powinny być świece zapłonowe? Gdzie szukać (w komorze silnikowej oczywiście) silniczka krokowego-jak go wyczyścić? Espero mam od trzech tygodni stąd te pytania! Jak się sprawują Wasze instalki gazowe?

PZDR.
  
 
Cytat:
Mam nieregularne obroty jałowe na gazie-czasem też gaśnie. Gazowniki powiedziały, że trzeba wymienić reduktor!!? Co radzicie? Zamontować nowy-podobno lepszy za 400 PLN czy regenerowany-taki sam (BEDINI) za 250 PLN?



Zdecydowanie regenerować - regeneracja = wymiana membram, a parownik z nowymi membramami jest taki sam jak ten nowy tylko ma pobrudzoną obudowe.

Cytat:
Jakie powinny być świece zapłonowe?



Powinny być dobre..... polecam NGK V-Line

Cytat:
Gdzie szukać (w komorze silnikowej oczywiście) silniczka krokowego-jak go wyczyścić?



Chodzi Ci o silniczek krokowy silnika czy instalki gazowej????
Silniczek krokowy silnika znajdziesz śledząc rurę dolotową powietrza - jest zaraz przed przepustnicą - wykręć do i wyczyść WD 40 i szczoteczką do zębów (nie polecam swojej prywatnej lub żony ) np. sąsiada . Niestety po tej operacji komputer silnika będzie miał zapisany błąd niekontaktowania silniczka krokowego - w niczym to nie przeszkadza, ale wyjdzie to przy diagnostyce w ASO.
  
 
Możesz regenerować, aczkolwiek moze warto kupić nowy lepszej jakości (Landi Renzo) ?

Świece mogą być zwykłe. Dobre są Iskry i NGK
  
 
Hej!

Mnie też wydaje się, że może regenerowany lepiej (bo taniej he,he)! A w tym "lepszej klasy" (LANDI) co ma być lepszego? Bo jak się membrany wymieni to chyba będzie gitarra!?

A silniczek krokowy od gazzzu? Gdzie to jest? Czy też będzie coś z błędem i może nie działać?

Dzięki za wszystkie posty, PZDR.
Remik
  
 
Tak, tak !!! REGENERUJ za 250 zetów jak nowy możesz mieć z wymianą i regulacją (w Krakowie w zakładzie FUGAZZI) za 350 i to nie byle jaki bo najlepszy czyli Landi Renzo

Tam też kolega, który tam pracuje powiedział, że z regeneracją różnie bywa, potem co chwilę przyjeżdżają na regulację wolnych obrotów a kasę już wydasz i co?

Ja w sumie też długo zwlekałem z wymianą reduktora - co skończyło się rozpieprzeniem obudowy filtra powietrza (dodatkowy koszt 90 zł ale ja go posklejałem i narazie jest). Na moim gostek zrobił 70 kkm i praktycznie nie miał już żadnej regulacji

Teraz mam nowy i oprócz tego, że dużo mi teraz Sprzęt pali to jestem zadowolony jak nie wiem!! A pali mi dużo bo nie mam nic wyregulowane - chciałem oszczędzić i zamontował mi wspomniany Kumpel... dziś pojadę sobie do gazowników ustawić

Acha, wymień koniecznie filterek do gazu! U mnie też z tym był problem! Poprzedni właściciel nie uznawał chyba wogóle mechaników

Reszta porad jest oki
  
 
Jestem zdecydownie za wymiana na nowy. Sam miałem problemy z reduktorem, nierówne obroty itp. Oddałem do regeneracji i zestaw regeneracyjny wcale nie był taki dobry (parownik BRC). Później jeździłem do innego gościa, który wymienił uszczelkę co pomogło na dwa miesiące. Ostatecznie ten sam gość namówił mnie na wymianę reduktora na nowe Lovato za 300 zeta. Przejechałem 20tys i zero problemów - więcej się nie bawię w regenerację..... i płacenie 2 razy - choć nie twierdzę że tak będzie za każdym razem

pzdr
Maciek
  
 
a jakie były objawy złej pracy nowych membram???
poza tym ja na swoje nowe membramy dostałem roczną gwarancję - jak będzie do bani to naprawią za freeeee....
a reduktor też mam nie pierwszych lotów - EMME GAS.... - po wymianie membram jest : " zawsze sucho, zawsze czysto, zawsze pewnie - Kasia Niekresz"
  
 
Jaco!

Mi nie dawali gwarancji na regenerację i raczej stanowczo odradzali (pytałem się kilku Gazowników ), no bo w Twoim przypadku to faktycznie jest fajnie - rok gwarancji

...ale żeby Cię pocieszyć ja mam na nowy reduktor Landi Renzo 100kkm GWARANCJI!!
  
 
Mam pytanie - czujesz jakiś wzrost mocy po wymianie reduktora????????
  
 
Ja też mam na swoim BEDINIM ok 70kkm!!!Czy nadszedł na niego czas???Czeli reasumując radzicie ten lepszy (czyt. droższy) niż regenerowany? Na ten lepszy dają 20kkm gwary!A jak na inne, bo wcześniej plump pisał, że dostał 100kkm gwary!!!???

Jak wymienie to się odezwie co się poprawiło (mam nadzieję )
  
 
Jeśli masz zbędne 150 zł. to jak najbardziej.

a i jeszcze jedno - zarówno wymianę membram jak i wymianę parownika zleć zaufanemu zakładowi.....
  
 
A czy ktoś zna w Poznaniu jakiś dobry warsztat gazowniczy? Nie chciałbym żeby spaprali mi do reszty wszystkiego! A czy reduktor musi być dobrany do istniejącej instalacji (elektrozawory, centralka itp.?), czy można zamontować jakiś inny i też będzie mykał dobrze?
  
 
Jaco: nic nie czuję bo mam niewyregulowany - prócz tego, że mogę odrazu przełączyć na gaz, po szybkiej jeździe nie siadają obroty, nie strzela (choć zdarzyło mu się na zimnym silniku) no i to chiba tyle

Co do gwarancji to mi tak powiedział kolega pracujący w hurtowni nazwijmy to "gazowej", że mam tyle gwarancji - jak jest naprawdę? Nie wiem. Tzn wydaje mi się, że jak robi to zakład to poprostu nie mogą dać za dużo gwarancji, bo potem by się od gostka nie odpędzili na zawsze, ale na reduktor Landi Renzo producent daje 100 kkm gwarancji i jak się coś zdupczy (membramki itp) to się go do nich wysyła! O! A czy tak jest istotnie to nie wiem - zaufałem koledze, może mi ożenił kit
  
 
Chyba "ożenił Ci kit" - miałem w Poldku instalkę landi renzo (nową) i gwarancja - PRAKTYCZNA - opiewała na 20k km.
  
 
Wlasnie dzwonilem do gazownika i pytalem o wymiane reduktora. Powiedzial zeby lepiej nie mieszac sprzetu roznych firm. Albo gosc sie nie znal albo ja nic nie rozumiem.
  
 
Cytat:
2003-05-06 13:42:08, Przemek-W pisze:
Wlasnie dzwonilem do gazownika i pytalem o wymiane reduktora. Powiedzial zeby lepiej nie mieszac sprzetu roznych firm. Albo gosc sie nie znal albo ja nic nie rozumiem.



Adminek ma chyba parownik Landi, po tym jak miał Lovato. Jest zadowolony. Zresztą poczekaj, niech sam się wypowie
  
 
Mój gazownik - (mam do niego zaufanie - dba o mój gaz od 3 lat) polecił mi regenerację obecnego parownika (EMME gasss) pomimo ,że sam handluje reduktorami Landi - miałby na tym zysk, ale powiedział ,że nie warto kupować nowego - taniej regenerować, a wychdzi na to samo. Jeśli już chcesz koniecznie wymienić na nowy, to możesz bez obaw montować reduktor innej firmy.... to też wiem od w/w gazownika.....
  
 
Mineło pół roku od wymiany membram na nowe (czyli o d regeneracji parownika).
Wnioski:
Wcześniej zachęcałem do regeneracji, teraz z perspektywy czasu chciałem Wam zdecydowanie odradzić w/w operację.
W moim przypadku parownik zaczoł lekko huczeć, trudno go dokładnie wyregulować...... - jedny słowem ŹLE.
Regeneracja kosztowała 250 zł. Za tą cenę w Słomczynie można kupić nowy paorwnik firmy Lovato. Nie dajcie się naciągnąć na regeneracje !!!!!!!
  
 
zapewne podpadnę niektórym klubowiczom...

tzw. zestaw naprawczy to koszt ok.100PLN. pracak przy jego wymianie to ok 1,5h. jest prosta i polega na dokladnym oczyszczeniu elemntów, które nie są wymieniane (praktycznie tylko obudowa).

Warto po takiej wymianie podskoczyć do gazownika na regulację, to koszt ok.20PLN

W moim przypadku koniecznośc wymiany jest po przebiegu 50-70 kkm. Robiłem ją juz 3-krotnie

Ot i wszystko...decyzja należy do Was
  
 
Witam,
A czy w przypadku wymiany parownika na nowy nie jest konieczna jego homologacja lub t.p.?
pzdr